لوگو دکتر جواد رحمتی
Search
Close this search box.
اقدامات قبل از پروتز سینه

اقدامات قبل از پروتز سینه

اقدامات قبل از پروتز سینه، فعالیت هایی می باشند که برای کسب تجربه و نتیجه بهتر از جراحی پروتز سینه، باید آن ها را رعایت کنید و به آن ها عمل کنید.

اگر قصد انجام این عمل را دارید باید به نکاتی که در این مقاله می خواهیم در اختیار شما قرار دهیم دقت کنید و تا جایی که برایتان امکان دارد به آن ها عمل کنید.

با ما همراه باشید تا از نکات لازم و ضروری قبل از پروتز سینه آگاه شوید.

اقدامات قبل از پروتز سینه

اولین گام در اقدامات قبل از پروتز سینه

انتخاب پزشک مناسب:

شما برای اقدام به انجام هر نوع جراحی، در ابتدا باید در انتخاب پزشک خود توجه داشته باشید. همانطور که می دانید، با انتخاب پزشک با استعداد و متبحر، این اطمینان را حاصل می کنید که عمل شما بدون عوارض خواهد بود و نتیجه عمل همان توقعاتی است که مورد نظر شما می باشد.

برخی از سوال هایی که باید از پزشک منتخب خود بپرسید:

پرسیدن سوال هایی که قبل از عمل جراحی خیال شما را آسوده کند و موجب آرامش خاطر شما شوند بسیار مهم هستند. در ادامه برخی از این سوال ها که ثابت می کند شما در انتخاب پزشک دقت اشته اید را مطرح می کنیم.

از تجربه های عمل او بپرسید.

تحقیق درباره مدارک تحصیلی

سوالاتی در مورد اقدامات قبل از پروتز سینه  و همچنین مراقبت های بعد از عمل مطرح کنید.

از پزشک خود بخواهید یک توضیح کامل از نحوه جراحی پروتز سینه را در اختیار شما قرار دهد.

درباره دوره نقاهت و خطرات احتمالی از پروتز سینه بپرسید.

همچنین در مورد روند بهبودی بعد از عمل با پزشک خود صحبت کنید.

جلسه مشاوره:

بعد از انتخاب پزشک مناسب باید طی جلسات مشاوره و تشخیص صلاحیت انجام عمل، هرآنچه از انجام این عمل انتظار دارید را با پزشک خود در میان بگذارید.

قبل از عمل پروتز سینه بهتر است درباره محل جاگذاری و نحوه برش، با پزشک خود هم صحبت شوید تا از روند کار مطلع شوید. بهتر است از پزشک خود بخواهید از روش برش زیر چین سینه استفاده کند تا به بافت سینه آسیب کمتری وارد شود و از آنجایی که در  این روش دسترسی برای پزشک راحت تر است، در نتیجه جایگذاری پروتز سینه دقیق تر انجام می شود.

همچنین در جلسات مشاوره شما درباره شکل و سایز دلخواه و مد نظرتان باید با پزشک خود گفت و گو داشته باشید تا ذدر صورت نیاز پیشنهاداتی به شما داده شود و تصمیم گیری را برای شما راحت تر کند.

همچنین اگر دچار بیماری زمینه ای مانند دیابت، فشارخون، آسم و .. می باشید، با توجه به داروهایی که مصرف می کنید، در جلسات مشاوره پزشک خود را در جریان می گذارید.

سایر فعالیت هایی که قبل از پروتز سینه باید به آن ها توجه شود

یکی دیگر از اقدامات قبل از پروتز سینه، تهیه سوتین طبی مناسب می باشد. این سوتین ها از افتادگی سینه بعد از پروتز محافظت میکنند و استفاده از آن بعد از عمل اهمیت بسیار بالایی دارد. در نتیجه بهتر است قبل از عمل آن را تهیه فرمایید.

انجام آزمایشات و عکس های مورد نیاز که در طول جراحی و قبل از پروتز سینه مورد استفاده قرار می گیرند و تشخیص های لازم داده می شود.

از دوهفته قبل از جراحی پروتز سینه، مصرف داروهایی مانند آسپرین و وارفارین و … که موجب کاهش غلظت خون می شوند را قطع کنید.

از استعمال دخانیات و مصرف الکل حداقل دو هفته قبل از عمل پروتز سینه خودداری کنید.

از آنجایی که حین عمل معده بیمار باید خالی باشد، سعی کنید از 12 ساعت قبل از جراحی پروتز سینه، خوردن و آشامیدن را متوقف کنید تا برای شما در طول عمل مشکلی پیش نیاید. همچنین توجه داشته باشید شب قبل از عمل شام سبکی میل کنید.

اهمیت اقدامات قبل از پروتز سینه

همانطور که ذکر کردیم اقدامات قبل از پروتز سینه هائز اهمیت بسیار بالایی می باشند و با رعایت کردن آن ها روند بهبودی بعد از عمل بسیار سریع تر خواهد بود. همچنین با رعایت اقدامات قبل از پروتز سینه، شما از بروز خطرات احتمالی حین جراحی جلوگیری خواهید کرد.

بنابراین رعایت این اقدامات کمک می کند نتیجه جراحی شما رضایت بخش باشد و همانگونه که شما انتظارش را داشتید پیش برود. به همین دلایل بهتر است از یک ماه قبل از عمل شروع به رعایت این نکات کنید.

سوالات متداول اقدامات قبل از پروتز سینه

انتخاب سایز پروتز با پزشک می باشد یا بیمار؟

تصمیم نهایی سایز و شکل پروتز با بیمار می باشد اما در صورت نیاز، پزشک پیشنهاداتی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید بهترین نتیجه و تجربه را از این عمل داشته باشید.

آیا با رعایت کردن اقدامات قبل از پروتز سینه، دوره نقاهت تغییر می کند؟

بهتر است بدانید شما با رعایت نکات قبل از جراحی پروتز سینه، دوره نقاهت را برای خود آسانتر می کنید و همجنین با رعایت مراقبت های بعد از آن، این دوره را کاهش می دهید. البته توجه داشته باشید با انتخاب بهترین جراح پروتز سینه دوره نقاهت و احتمال بروز عوارض بسیار کم می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط