لوگو دکتر جواد رحمتی
Search
Close this search box.
تزریق چربی به دست، بهترین روش جوانسازی

تزریق چربی به دست، بهترین روش جوانسازی

تزریق چربی به دست، یکی از روش‌هایی است که برای جوانسازی و زیبایی دست استفاده می‌شود. در این روش، چربی از مناطق دیگری از بدن فرد جمع آوری می‌شود و سپس به دست تزریق می‌شود. با توجه به اینکه دست در طول روز بیشترین فعالیت را دارد و دائماً در دید افراد قرار دارد، این روش می‌تواند به شما کمک کند تا دستانی جوان و زیبا داشته باشید.

در این روش، ابتدا چربی از مناطق دیگری مانند شکم یا ران جمع آوری می‌شود. سپس چربی تصفیه و پالپ شده و به دست تزریق می‌شود. تزریق چربی به دست به صورت تدریجی و با توجه به نیاز و میزان جوانسازی مورد نظر انجام می‌شود. پس از تزریق چربی، باید دست به مدت یک هفته استراحت داده شود و فشار و فعالیت دست را کاهش داد.

این روش یکی از روش‌هایی است که برای جوانسازی و زیبایی دست مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال، باید به این نکته توجه داشت که هر عمل جراحی و تزریق چربی به دست نیازمند مشاوره با پزشک متخصص است و باید برای انجام آن در مطب پزشک متخصص مراجعه کنید.

یکی از نمونه کار های تزریق چربی دست توسط دکتر جواد رحمتی 👇

عکس چربی به دست

تزریق چربی به دست چگونه انجام می شود؟

معمولا دست ها با مرور زمان و افزایش سن ، دچار چین و چروک میشوند و از نظر ظاهری تغییر میکنند. از آنجایی که دست ها بیشتر در معرض نور خورشید و با مواد شیمیایی مختلف در حین کارهای روزمره برخورد دارند این امر طبیعی است که زودتر از بقیه نواحی تغییر کنند. حال سوال اینجاست که برای از بین بردن چین و چروک به کمک تزریق چربی چه کار باید کرد و این امر چگونه انجام میشود.

در ادامه نحوه تزریق چربی به دست را توضیح میدهیم:

در ابتدا برای تزریق چربی بهتر است از چربی های بدن خودتان باشد تا هم کیفیت بالاتر و هم ماندگاری بیشتری داشته باشند. در نتیجه از نواحی مختلف بدن شما که چربی ها در آن ناحیه انباشته شده اند استفاده میکنند و به کمک دستگاه لیپوساکشن آن ها را استخراج میکنند.

در ادامه سلول های چربی استخراج شده را که به رنگ طلایی هستند را خالص سازی میکنند و بعد از پروسه خالص سازی ، به کمک یک سوزن به نواحی مختلف دست شما که نیاز به افزایش حجم و چروک بشتری دارند ، تزریق میکنند.

چه کسانی کاندید مناسب برای تزریق چربی به دست هستند؟

تزریق چربی به دست برای افرادی که می‌خواهند دستانی جوان و زیبا داشته باشند، مناسب است. اما برای تعیین اینکه یک فرد کاندید مناسبی برای این روش است یا خیر، باید به چندین عامل توجه کرد.

اولین عامل، سلامت کلی فرد است. اگر فردی مشکلات سلامتی دارد، احتمال بروز عوارض و مشکلات پس از عمل جراحی بالاتر است. بنابراین، پیش از تصمیم‌گیری برای انجام این روش، باید بهترین پزشک متخصص را مشاوره کنید تا مشکلات سلامتی شما بررسی شود.

عامل دوم، سن فرد است. بیشترین نیاز به تزریق چربی به دست در افراد میانسال و پیرتر دیده می‌شود. با این حال، هر فردی می‌تواند با توجه به نیاز و میزان جوانسازی مورد نظر، از این روش استفاده کند.

عامل سوم، سطح چربی در بدن است. برای تزریق چربی به دست، باید به اندازه کافی چربی در بدن وجود داشته باشد تا برای تزریق به دست استفاده شود.

عامل چهارم، تعداد و موقعیت چین و چروک‌های دست است. اگر چین و چروک‌های دست شما زیاد است، تزریق چربی به دست می‌تواند به شما کمک کند تا این مشکلات را رفع کنید.

با توجه به این عوامل، بهترین راه برای تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای تزریق چربی به دست هستید یا خیر، مشاوره با پزشک متخصص است. او می‌تواند شرایط شما را بررسی کرده و روش‌های مختلف را برای شما توصیه کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلفاروپلاستی اینجا کلیک کنید.

مزایای تزریق چربی به دست

همانطور که ذکر کردیم  تزریق چربی به دست ، بهترین روش جوانسازی میباشد. بنابراین در ادامه به ذکر چند مورد از مزایای این روش میپردازیم:

 • ماندگاری بالا:

از آنجایی که برای این نوع از تزریق از چربی های خودتان استفاده میشود، در نتیجه ماندگاری چندین ساله و با کیفیتی دارد.

 • عوارض کم:

در واقع در این روش عوارضی به آن صورت وجود ندارد و فقط مقدار کمی بعد از طزریق تورم ایجاد میشود که با استفاده از کمپرس یخ از بین میرود.

 • عدم ایجاد حساسیت:

همانطور که ذکر کردیم به دلیل استفاده از چربی های خود بیمار ، هیچ حساسیتی به وجود نمی آید.

 • عدم ایجاد عفونت:

به دلیل استفاده از چربی بدن بیمار همچنین امکان عفونت نیز وجود ندارد.

 • هزینه کم:

همانطور که ذکر کردیم با استفاده از چربی های بدن بیمار ، سرعت کلاژن سازی افزایش میابد در نتیجه جوانسازی سریع صورت میگید. بنابراین با توجه به سرپایی بودن این روش و بدون عوارض و کم هزینه تر از جراحی های تهاجمی میباشد.

 • عدم نیاز به تزریق مجدد:

در این روش با توجه به ماندگاری بالا نیازی نیست چندماه یکبار تزریق انجام شود . البته توجه داشته باشید در برخی از افراد با دستور پزشک برای سریعتر پیش رفتن روند جوانسازی نیاز است چندبار تکرار شود.

 • عدم نیاز به بیهوشی:

باتوجه به سرپایی بودن و مدت زمان کمی که صرف این تزریق میشود نیازی به بیهوشی نیست و با استفاده از بی حسی موضعی این تزریق انجام میشود.

تزریق چربی به دست

اقدامات لازم قبل از تزریق چربی به دست

درست است که تزریق چربی به دست ، بهترین روش جوانسازی و بدون عوارض است اما باید توجه داشته باشید که قبل از انجام چه کار هایی انجام دهید. در ابتدا شما بباید در انتخاب پزشک خود دقت قابل توجهی داشته باشید. زیراکه این امر در نتیجه تزریق شما تاثیر مستقیمی دارد.

همچنین برای انجام تزریق چربی به دست باید توجه داشته باشید پزشک منتخب شما در کدام کلینیک فعالیت میکند و سعی کنید به معتبرترین کلینیک مراجعه کنید. در ادامه شما باید حتما یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید تا راهنمایی و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

همچنین شما موظف هستید قبل از انجام این تزریق تمام توقعات خود را از بابت نتیجه این کار ، پزشک خود درمیان بگذارید. در مرحله بعد باید درمورد وجود بیماری زمینه ای یا حساسیت های دارویی با پزشک خود مشورت کنید.

 • از مصرف دخانیات و الکل حداقل 4 هفته قبل از عمل خودداری کنید.
 • دارو هایی که ممکن است در روز اخیر قبل از عمل استفاده کرده باشید را با جزییات با پزشک خود درمیان بگذارید.
 • بهتر است تا 2 ماه قبل از انجام تزریق چربی به دست در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.
 • اگر قصد دارید از داروی آرامبخش حین تزریق استفاده کنید، در آن روز حتما با همراه به کلینیک مراجعه کنید.

سوالات متداول تزریق چربی دست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط