لوگو دکتر جواد رحمتی
Search
Close this search box.
جراحی انحراف بینی یا سپتوپلاستی

جراحی انحراف بینی یا سپتوپلاستی

عمل انحراف بینی یکی از جراحی های پلاستیک بینی است که با اصلاح شکل و اندازه بینی برای بهبود عملکرد تنفسی و ظاهر بینی انجام می شود. برای انجام این عمل، جراح بینی با استفاده از تکنیک های مختلفی، انحراف بینی را اصلاح می کند. جراحی انحراف بینی معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و ممکن است به صورت باز یا بسته انجام شود.

بعد از جراحی، باید به مراقبت های پس از عمل جراحی توجه شود و داروهای تجویز شده را مصرف کرد. همچنین، باید از فعالیت های سنگین پرهیز شود. به طور کلی، زمان بازگشت به فعالیت های روزمره بستگی به نوع و میزان جراحی دارد و باید با جراح مشاوره کرد.

جراحی انحراف بینی یکی از روش‌های موثر برای رفع مشکلات تنفسی و بهبود شکل و ظاهر بینی است. در این مقاله به بررسی جزئیات جراحی انحراف بینی، مراحل و روش‌های آن، هزینه جراحی و مراقبت‌های پس از جراحی پرداخته‌ایم.

برخی از نمونه کار های جراحی بینی دکتر جواد رحمتی👇

مراحل جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی معمولاً شامل مراحل زیر است:

  1. ملاقات با جراح: در این مرحله، باید با جراح ملاقات کنید و در مورد هدفتان از جراحی صحبت کنید. جراح باید به شما توضیح دهد که چگونه جراحی صورت می گیرد و شما را راهنمایی کند که چگونه باید برای جراحی آماده شوید.
  2. آزمایش های قبل از جراحی: قبل از جراحی، شما باید برای آزمایش هایی مانند آزمایش خون، آزمایش ادرار و یا آزمایش های تصویری مانند اسکن CT بینی آماده شوید. این آزمایش ها به جراح کمک می کنند تا از سلامتی شما قبل از جراحی مطمئن شوند.
  3. بیهوشی: برای جراحی انحراف بینی، شما تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرید تا به جراح اجازه دهید برای انجام جراحی بهتر دسترسی به ساختارهای داخلی بینی شما داشته باشد.
  4. جراحی: پس از بیهوشی، جراح با استفاده از تکنیک های مختلفی مانند جراحی باز یا بسته، انحراف بینی شما را اصلاح می کند.
  5. بستری شدن: پس از جراحی، شما به بخش بستری منتقل می شوید. در این بخش، پرستاران به شما کمک می کنند تا به خوبی بهبود یابید.
  6. ریکاوری: پس از ترخیص از بیمارستان، شما باید به مراقبت های پس از عمل جراحی توجه کنید و داروهای تجویز شده را مصرف کرده و از فعالیت های سنگین پرهیز کنید.

مراقبت‌های پس از جراحی

پس از انجام جراحی انحراف بینی، مراقبت‌های مناسب و رعایت دقیق دستورالعمل‌های پزشکی بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله به بررسی مراقبت‌های پس از عمل انحراف بینی و نکات مهم برای بهبودی بیمار پس از جراحی پرداخته‌ایم.

1. استراحت کافی

استراحت کافی برای بهبود پس از جراحی انحراف بینی بسیار حائز اهمیت است. بعد از جراحی بینی، بیمار نباید فعالیت سنگینی انجام دهد و باید به مدت حداقل ۳-۵ روز استراحت کند. همچنین، در طی این مدت باید از برنامه ریزی فعالیت کمتری نسبت به روزهای عادی استفاده کرد.

2. استفاده از داروهای تجویز شده

پس از جراحی انحراف بینی، پزشک به شما داروهای ضد درد و ضد التهاب تجویز خواهد کرد. باید به دقت دستورات مصرف این داروها را رعایت کرده و داروها را به موقع مصرف کنید.

3. استفاده از یخ

استفاده از یخ برای کاهش درد و تورم پس از جراحی انحراف بینی بسیار مفید است. برای استفاده از یخ، باید یک دستمال نرم را در آب سرد بخیسانید و آن را بر روی ناحیه عمل قرار دهید. باید دقت کنید که یخ را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه استفاده کنید و بین هر بار استفاده از یخ، حداقل ۲۰ دقیقه وقفه داشته باشید.

4. رژیم غذایی مناسب

رعایت رژیم غذایی مناسب پس از جراحی انحراف بینی نیز بسیار حائز اهمیت است. باید از مواد غذایی سبک و آسان هضم استفاده کرده و از مصرف موادی مانند غذاهای چرب، نمک، قند و الکل خودداری کنید. همچنین، باید به دقت دستورات پزشک درباره رژیم غذایی را رعایت کرده و شاید برای شما لازم باشد تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید.

5. مراجعه به پزشک در صورت علائم مشکوک

در صورت بروز هرگونه علائم ناگوار پس از جراحی انحراف بینی، باید به سرعت به پزشک خود مراجعه کنید. این علائم ممکن است شامل خونریزی، التهاب شدید، درد شدید، تب و غیره باشد. پزشک شما بهترین راهنمایی را برای شما در این شرایط خواهد داد.

مراقبت‌های مناسب باعث بهبودی سریعتر شما پس از جراحی انحراف بینی خواهد شد.

نمونه کار های دیگر جراحی بینی دکتر جواد رحمتی 👇

هزینه عمل انحراف بینی

هزینه عمل انحراف بینی ممکن است بسیار متفاوت باشد و به عوامل مختلفی مانند محل جراحی، تخصص و تجربه جراح، نوع جراحی، هزینه بیمارستان و داروهای تجویز شده بستگی دارد. علاوه بر این، بیماری های همزمان و مشکلات سلامتی دیگری که شما دارید نیز می تواند هزینه را تحت تأثیر قرار دهد. به طور کلی، هزینه جراحی انحراف بینی چندین میلیون است.

بیشتر بخوانید: هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۲

ایا عمل انحراف بینی باعث زیبایی میشود؟

بله، عمل انحراف بینی می‌تواند باعث بهبود ظاهر و زیبایی بینی شما شود. در واقع، انحراف بینی ممکن است ظاهر چهره شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. با انجام این عمل جراحی، متخصصین پلاستیک می‌توانند انحراف بینی شما را به گونه‌ای که دوست دارید اصلاح کنند.

هرچند که هدف اصلی از عمل انحراف بینی بهبود عملکرد بینی است ولی این عمل جراحی می‌تواند بهبودی در ظاهر بینی شما را نیز به همراه داشته باشد. پس اگر شما به دنبال بهبود عملکرد بینی خود هستید و همچنین به زیبایی بینی خود نیز اهمیت می‌دهید، می‌توانید با متخصصین پلاستیک مشورت کنید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط