لوگو دکتر جواد رحمتی
Search
Close this search box.
بهترین جراح بینی

جراحی بینی همراه با نمونه کار

جراحی بینی یکی از روش‌های موجود برای بهبود شکل و ظاهر بینی است. این جراحی می‌تواند به تغییر اندازه، شکل یا زاویه بینی کمک کند و به دلیل بهبود مشکلات تنفسی، زخم‌های قدیمی یا برای بهبود فرم بینی انجام می‌شود. البته توجه داشته باشید برای این جرحی باید با رعایت نکات و انتخاب بهترین جراح در این زمینه، از بروز هرگونه عوارض احتمالی جلوگیری کنید و در نهایت نتیجه جراحی همانگونه باشد که شما انتظارش را داشته اید.

در این مطلب تمام نکات درباره جراحی زیبایی بینی معرفی شده است. با ما همراه باشید.

جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست؟

عمل بینی یکی از عمل‌های جراحی زیبایی می‌باشد، که امروزه طرفداران بسیار زیادی در بین افراد دارد و از استقبال فراوانی برخوردار است. افرادی که قصد دارند، عمل بینی انجام دهند، سوالات و ابهامات زیادی در رابطه با عمل فوق دارند. در این مقاله سعی شده‌ است به پاسخ این سوالات پرداخته شود. پزشک تمام تلاش خود را بکار می‌برد، تا بتواند افراد را به خواسته‌های واقع‌ بینانه و منطقی برساند.

✅ هدف از انجام دادن عمل بینی در هر فرد با توجه به شرایطی که دارد متفاوت می‌باشد، گرچه یک سری هدف‌های کلی وجود دارد، که باعث می‌شود افراد اقدام به عمل بینی کنند، که می‌توان به اصلاح کردن فرم بینی و شکل ظاهری بینی اشاره کرد.

✅ البته علاوه‌بر این‌که عمل بینی جهت زیبایی و اصلاح کردن فرم بینی کاربرد دارد، در یکسری موارد هم جهت رفع کردن مشکلاتی که در ساختار بینی وجود دارد به کار برده می‌شود.

عمل بینی به دو صورت بسته و باز انجام می‌گیرد. پزشک تصمیم می‌گیرد که فرد بیمار از طریق کدام روش اقدام به جراحی بینی کند. به‌ همین دلیل بهتر است پزشکی انتخاب شود، که مهارت بالایی در جراحی داشته باشد و بتواند افراد را راهنمایی کند. یکی از بهترین پزشکانی که می‌تواند، افراد را در این زمینه کمک کند، دکتر رحمتی است؛ که با بکار بردن تکنیک‌های بهتر می‌تواند، افراد را در رسیدن به نتیجه‌ بهتر یاری دهد.

نمونه کار جراحی بینی دکتر جواد رحمتی

هدف از جراحی بینی چیست؟

در حالت کلی اهداف بسیار زیادی وجود دارد که می‌توان برای رسیدن به آن‌ها اقدام به عمل بینی کرد، که می‌توان به برطرف کردن مشکلات عملکردی در بینی اشاره کرد؛ مثلاً مشکلات تنفسی. همچنین می‌توان برای رفع کردن ایراداتی که در ظاهر بینی وجود دارد از جمله قوز بینی و عدم تقارن و رفع کردن مشکلات عملکردی در ظاهری بینی از جراحی بینی استفاده کرد.

به‌ طور معمول این عمل با توجه به تغییراتی که نیاز است بر بینی فرد اعمال شود و همچنین با توجه به نوع تکنیک که فرد انتخاب کرده، حدود ۱ الی ۳ ساعت به طول می‌انجامد‌. با توجه به فرم بینی پزشک تشخیص می‌دهد، که از کدام تکنیک جراحی برای رفع کردن ایرادات فرد استفاده شود. هر کدام از روش‌هایی که انتخاب می‌شود مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد، که در ادامه هر کدام از تکنیک‌های جراحی بینی را به‌ طور مختصر توضیح خواهیم داد.

انواع روش های جراحی بینی

📌 عمل جراحی بینی به روش بسته

در روش جراحی بینی بسته، پزشک تمامی برش هایی را که نیاز است، در داخل بینی ایجاد می‌کند و از طریق ابزارهای مخصوص، مقدار بسیار کمتری از پوست بینی را از اسکلت جدا می‌کند تا بتواند تغییراتی که نیاز است را، بر قسمت ساختار بینی اعمال کند. چون در این روش پزشک دید کامل‌تری نسبت‌ به ساختار بینی ندارد. جهت اعمال کردن تغییرات عمده نمی‌توان از این روش استفاده کرد. بنابراین این روش برای زمانی‌که نیاز است، در بینی تغییرات کوچک ایجاد شود و برای رفع کردن  ایرادات محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

📌 عمل بینی به روش باز

عمل بینی باز یکی از تکنیک‌های جراحی بینی به شمار می‌آید، بدین صورت که پزشک برای انجام این عمل علاوه‌ بر این‌که یکسری برش‌ها را در داخل بینی اعمال می‌کند، نیاز است که در قسمت کلمبیا هم برش‌های ایجاد کند. با ایجاد کردن این برش‌ها پزشک می‌تواند پوست بینی را به قسمت بالا آورده و با دیدی بهتر بتواند، تغییرات لازم را بر ساختار بینی اعمال کند. از مزایای این روش می‌توان به قدرت مانور بیشتر و تقویت گسترده‌تر اشاره کرد.

ویژگی های انواع بینی

همان‌گونه که اشاره شد دو نوع بینی گوشتی و استخوانی وجود دارد، که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارد که عبارت است از:

ویژگی بینی گوشتی

  • نوک بینی در بینی های گوشتی به‌ صورت گرد و پهن است.
  • از لحاظ ساختمان و ساختار، بینی های گوشتی شامل غضروف‌های ظریف‌تر می‌باشد.
  • پوست بینی های گوشتی بسیار ضخیم می‌باشد.
  • در پوست نوک بینی غددهای چربی فعال وجود دارد.

ویژگی بینی استخوانی

  • دارای پوست نازکتر می‌باشد.
  • غضروف این نوع بینی بسیار مستحکم است.
  • دوره نقاهت بسیار کمتر است .
  • میزان کبودی و ورم بسیار کمتر است.

نتیجه گیری:

جراحی بینی یکی از پر کاربردی‌ترین عمل زیبایی است، که علاوه بر این‌که در جنبه زیبایی می‌توان از آن استفاده کرد، به صورت درمانی هم می‌تواند جهت رفع نواقصات کاربرد داشته باشد. برای این‌که بتوان به نتیجه دلخواه رسید، بهتر است که به جراح ماهر و با تبحر مراجعه کرد، تا عوارضات بعد از عمل را با مقدار بسیار زیادی کاهش دهد.

یکی از بهترین پزشکان دکتر رحمتی است که با ارائه دادن خدمات بهتر باعث شده تا همه بیماران از دکتر رحمتی رضایت کامل را داشته باشند. همچنین نیاز است تا تمام مراقبت‌های بعد از عمل را به نحو احسن انجام داد تا دچار عوارض بعد عمل از نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط