لوگو دکتر جواد رحمتی
Search
Close this search box.
جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه جزء یکی از جراحی هایی می باشد که در صورت نیاز، اقدام به آن از مزایای بسیار بالایی برخوردار می باشد. در برخی موارد که پوست شل و شل می‌شود، حجم سینه‌ها کاهش می‌یابد و نوک سینه‌ها به سمت پایین می‌افتند، بهتر است هر دو عمل لیفت و پروتز سینه را با هم انجام داد. برای بیمارانی که کاندید جراحی لیفت سینه هستند اما می خواهند سایز و حجم سینه های خود را نیز افزایش دهند، جراحی بزرگ کردن سینه (اغلب با پروتزهای سیلیکونی) می تواند همزمان با جراحی لیفت سینه انجام شود. این دو روش را می توان به صورت همزمان یا در دو جلسه جداگانه انجام داد.

جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه چیست؟

جراحی لیفت سینه ، نوعی جراحی است که برای اصلاح افتادگی سینه که بیمار را آزار می دهد انجام می شود. در طول جراحی، بافت اضافی برداشته می شود و سینه فرم  می گیرد. به سینه حالتی جدید و ایستاده داده می شود.

جراحی پروتز سینه یک روش افزایش حجم سینه برای زنانی است که از حجم سینه های  خود شکایت دارند. در جراحی پروتز سینه، سیلیکون هایی به نام پروتز در ناحیه سینه بیمار قرار می گیرد.

جراحی‌های همزمان لیفت و پروتز سینه معمولاً برای اصلاح فرم و افتادگی سینه‌ها پس از شیردهی یا کاهش وزن زیاد انجام می‌شود. در واقع می توان گفت که این دو جراحی مکمل یکدیگر هستند. هنگامی که این دو جراحی با هم انجام می شود، حجم از دست رفته سینه جایگزین می شود و افتادگی و شل بودن سینه تا حد زیادی اصلاح می شود.

هدف اصلی از جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه دستیابی به ظاهر طبیعی مورد نظر بیمار است. در حین جراحی همزمان لیفت و بزرگ کردن سینه که به عنوان جراحی پروتز در نظر گرفته می شود، سیلیکون مد نظر برای  قرار داده شدن بر روی بدن بیمار را می توان زیر عضله، بالای عضله یا ساب فاشیال قرار داد. هنگام برنامه ریزی قبل از جراحی همزمان لیفت وپروتز سینه، شکل و اندازه سینه ها، کیفیت و مقدار پوست، میزان بافت چربی زیر پوست، محل نوک پستان، اندازه قفسه سینه، میزان و شکل افتادگی سینه ها مورد بررسی قرار گرفته می شود. اینکه آیا پروتز سیلیکونی در زیر عضله، زیر بافت سینه، زیر فاسیای عضلانی یا بخشی در زیر عضله و بخشی در زیر بافت پستان قرار بگیرد، در واقع عاملی است که بسته به بیمار متفاوت است. متداولترین ترین روش های جایگزاری معمولا روش قرار گرفتن سیلیکون در زیر عضله یا قسمتی زیر عضله و قسمتی زیر بافت سینه است.

مزایای جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

از مزایای انجام جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. با یک تیر دو نشان خواهید زد و برای دو عمل متفاوت فقط یک دوره نقاهت را سپری خواهید کرد.
 2. از آنجایی که هر دو پروسه بصورت همزمان صورت می گیرند پس فقط یک باردر معرض بیهوشی قرار خواهید گرفت.
 3. هزینه آن کمتر از جراحی دو مرحله ای است.

 ماندگاری جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

به طور متوسط می توان انتظار داشت که نتایج حاصل از جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه  بین 10 تا 15 سال دوام داشته باشد. با این حال، با توجه به تعداد متعدد عواملی که بر ماندگاری نتایج تأثیر می‌گذارند، این بازه زمانی می‌تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

 دوره نقاهت جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

عموما جراحی همزمان لیفت و پروتزسینه یک جراحی راحت یک و نیم ساعته است و بیماران دوره  نقاهت پس از عمل بسیار راحتی را سپری می کنند. حتی بیمار قادر خواهد بود یک روز بعد از جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه  دوش بگیرید.

محل برش در ماه های اول مانند یک خط قرمز به نظر می رسد. سپس در عرض 6 ماه تا 1 سال  محل برش رفته رفته به رنگ پوست در می آید و محو می شود.

  کاندیدای مناسب جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

عوامل متعددی وجود دارد که بهترین کاندیداها را برای جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه تعیین می کنند. اولین و شاید مهمترین آنها عامل سن است. دلیل اهمیت فاکتور سن این است که با تکمیل رشد آناتومیکی بیمار، مداخله در بافت پستان آسیبی برجای نخواهد گذاشت. بنابراین برای این نوع جراحی، بیمار باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. از آنجایی که تعیین حد بالایی سن مناسب ممکن است بسته به بیماری های مزمن بیمار متفاوت باشد، نمی توان چیزی قطعی در این مورد گفت. اما بطور کلی افرادی که بالای 18 سال سن داشته، هیچ مانعی برای بیهوشی عمومی نداشته و سابقه پزشکی نداشته باشند، کاندیدای مناسب برای جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه محسوب می شوند.

تفاوت هزینه جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

انجام همزمان این دو جراحی باعث کاهش چشمگیری در هزینه های جانبی شما خواهد شد و حتی اگر دستمزد پزشک را فاکتور بگیریم ممکن است باعث صرفه جویی تا حدود 50 درصدی در هزینه های شما نیز شود; چرا که دیگر نیاز نخواهد بود از انجام آزمایشات پیش از عمل گرفته تا هزینه بستری و هزینه اتاق عمل و هزینه های نگهداری و مراقبت در دوران نقاهت پس از عمل هربار هزینه های جداگانه بپردازید.

در حالی که به طور کلی جراحی همزمان روشی ایمن در نظر گرفته می شود اما خطرات ذاتی در هر روش جراحی وجود دارند که این خطرات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • عوارض بیهوشی
 • عدم تقارن سینه
 • تغییر احساس در نوک سینه یا سینه
 • از دست دادن جزئی یا کلی نوک پستان یا آرئول به دلیل محدود شدن جریان خون در ناحیه
 • ترومبوز ورید عمقی (لخته شدن خون) یا عوارض قلبی/ریوی
 • تجمع مایع
 • عفونت
 • قرارگیری پروتز در موقعیت اشتباه
 • بهبود ضعیف محل برش
 • امکان نیاز به جراحی ترمیمی

در کنار خطرات جراحی، پروتز ها نیز خطراتی دارند. این خطرات عبارتند از:

 • نشت یا پارگی
 • چروک شدن پوست روی پروتز
 • ضخیم شدن بافت اسکار در اطراف پروتز
 • لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک
 • درد شدید عضلات و مفاصل
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط