لوگو دکتر جواد رحمتی
Search
Close this search box.
طول عمر پروتز سینه

طول عمر پروتز سینه چقدر است؟

طول عمر پروتز سینه یکی دغدغه های بانوانی می باشد که قصد انجام این جراحی را دارند. این امر با توجه به سلامت جسمانی شما و رعایت کردن نکات مراقبتی بعد از این جراحی می باشد. دقت کنید با مراجعه به بهترین جراح پروتز سینه شما از بروز هرگونه عوارضی جلوگیری خواهید کرد و در نهایت ماندگاری این جراحی را به شدت افزایش خواهید داد.

اگر این جراحی را انجام داده و یا قصد آن را دارید در این مقاله با ما همراه باشید تا از تمامی نکات مورد نیاز بهره مند شوید.

طول عمر پروتز سینه

طول عمر پروتز سینه چقدر است؟

امروزه بیماران می توانند انتظار داشته باشند که پروتز های سینه دوام زیادی دارند. احتمال اینکه مشکلی در پروتز سینه شما اتفاق بیفتد حدود 1٪ در سال افزایش می یابد. در واقع به این معنی است که پس از یک دهه کامل از این جراحی، پروتز سینه شما نیازی به تعویض ندارد و با رعایت نکات مراقبتی همچنان باقی خواهند ماند.

به طور میانگین، امروزه پروتز سینه های طراحی شده به گونه ای طراحی شده اند که بیش از یک دهه دوام داشته باشند و احتمال پارگی آن ها هر سال یک درصد افزایش می یابد. بنابراین، هر چه پروتز سینه شما قدیمی تر باشد، خطر پارگی یا سایر عوارض بیشتر است.

در بسیاری از موارد، طول عمر پروتز سینه تا 20 سال دوام می آورد. البته توجه کنید این امر در هر بیمار متفاوت است و عمر آن به بدن بیمار و نحوه مراقبت از پروتز بستگی دارد.

مدت زمان ماندگاری پروتز سینه به چه عواملی بستگی دارد؟

مدت زمان ماندگاری پروتز سینه به سازنده، طراحی و جنس آن بستگی دارد. بسیاری از پروتزهای سینه دارای گارانتی هستند که به شما این اطمینان را می دهد تا چند سال این پروتز ها طول عمر دارند.

یکی از مهمترین نکات برای دسترسی به طول عمر پروتز سینه، انجام تحقیقات لازم درباره برند سازنده پروتز سینه می باشد. دقت کنید پروتز سینه منتخب شما حتما دارای گارانتی باشد تا با خیال آسوده بتوانید برای این جراحی آماده شوید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، انجام مشاوره های لازم با جراح منتخب می باشد، شما با انجام مشاوره و بهره مندی از آن، می توانید بهترین تصمیم را در این زمینه داشته باشید.

آیا طول عمر پروتز سینه دائمی و همیشگی است؟

توجه داشته ماندگاری پروتز سینه همیشگی نیست و تا زمان مشخص شده باتوجه به گارانتی موجود، طول عمر دارد. یکی از نکاتی که بعد از پروتز سینه باید رعایت شود، پیروی از مراقبت های بعد از پروتز سینه می باشد. توجه داشته باشید شما با رعایت نکات لازم ماندگاری این جراحی را چندین برابر می کنید و طول عمر پروتز سینه را به شدت افزایش می دهید.

چگونه می توان طول عمر پروتز سینه را افزایش داد؟

مراقبت مناسب از پروتز سینه می تواند به بهبود طول عمر آنها کمک کند و این مراقبت در طول ریکاوری پروتز سینه شما شروع می شود. به عنوان مثال، جراح پلاستیک به شما توصیه می‌کند که در دوران نقاهت از سوتین طبی مخصوص بعد از پروتز سینه استفاده کنید. تا ماندگاری پروتز سینه افزایش یابد و به مدت چندین سال برای شما باقی بماند.

نتیجه گیری: 

با توجه به تمامی نکاتی که تا به اینجا ذکر کردیم، شما با رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی پروتز سینه، ماندگاری این جراحی را افزایش می دهید و می توانید حداقل تا 20 سال از آن بهره مند شوید. بنابراین برای افزایش طول عمر پروتز سینه سعی کنید بهترین دکتر را در این زمینه انتخاب کنید تا در نهایت بهترین نتیجه را از تصمیم و جراحی خود داشته باشید.

به طور کلی در طول سال ها پیشرفت های زیادی در طراحی و عملکرد پروتز سینه صورت گرفته است. نسل جدید پروتز سینه فعلی از یک ژل سیلیکونی منسجم ساخته شده است که بهترین عملکرد را در مقایسه با مدل های قبلی ارائه می دهد و طبق تحقیقات انجام شده، این مدل ها بین 15 تا 20 سال دوام می آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط