لوگو دکتر جواد رحمتی
Search
Close this search box.
مراقبت های بعد از لیفت سینه

مراقبت های بعد از لیفت سینه

مراقبت های بعد از لیفت سینه فعالیت هایی می باشند که با رعایت کردن آن ها می توانید دوره نقاهت را کاهش دهید و آن را به بهترین نحو پشت سر بگذاری. همچنین رعایت کردن این نکات مراقبتی به شما کمک می کند تا بهترین نتیجه را از این جراحی داشته باشید و از بروز هرگونه عوارضی جلوگیری خواهید کرد. بنابراین رعایت نکاتی که در این مقاله برای شما معرفی می کنیم ضرروی است و بهتر است بعد از انجام جراحی لیفت سینه توجه کافی به آن ها داشته باشید.

مراقبت های بعد از لیفت سینه

اقدامات لازم بعد از لیفت سینه

همانطور که می دانید، جراحی لیفت سینه برای بزرگ کردن سینه انجام نمی شود و در واقع برای قرار دادن سینه ها در جای مناسب خود می باشد. بنابراین بعد از انجام این جراحی نکاتی باید رعایت شوند که در ادامه آن ها را ذکر می کنیم:

 • اولین نکته پس از جراحی لیفت سینه مراقبت از زخم و جای بخیه ها می باشد. توجه داشته باشید در روز های ابتدایی بدلیل آنکه ابزار تخلیه خون به شما متصل می باشد، باید به صورت مداوم زخم و جای بخیه را ضد عفونی کنید و پانسمان ها را تعویض کنید. 
 • بهتر است حداقل تا دو روز بعد از لیفت سینه از استحمام کردن خودداری کنید تا از بروز هرگونه عفونتی جلوگیری شود. سپس با گذشت دو روز از جراحی می توانید به کمک همراه خود استحمام کنید. توجه داشته باشید به هیچ عنوان تنهایی اقدام به استحمام نکنید. زیراکه شما قادر به بالا آوردن و تکان دادن دستان خود نمی باشید و همچنین نواحی جراحی به هیچ عنوان نباید در معرض فشار قرار بگیرند.
 • یکی از اصلی ترین مراقبت ها بعد از لیفت سینه، استفاده از سوتین طبی به صورت مداوم می باشد. این سوتین های طبی به شما کمک می کند تا درد کمتری را احساس کنید. همچنین میزان تورم را به شدت کاهش خواهند داد. در نتیجه حتما این سوتین را تهیه کنید تا دوره نقاهت راحت تری را تجربه کنید. 
 • به هیچ عنوان محل زخم و بخیه ها را چرب نکنید و از دست زدن به آن ها جدا خودداری کنید تا از بروز هرگونه عفونت جلوگیری شود.
 • بهتر است بعد از جراحی لیفت سینه از حرکت دادن دستان و بازو ها در حد امکان خودداری کنید تا سرعت روند بهبودی افزایش یابد. 
 • یکی دیگر از مراقبت های بعد از لیفت سینه این می باش که از آفتاب گرفتن به مدت حداقل یکسال بعد از آن باید خودداری کنید.
 • نکته مراقبتی بعد از جراحی لیفت سینه که باید به آن توجه زیادی داشته باشید، نحوه خوابیدن می باشد. بهتر است هنگام خوابیدن بالا تنه شما کمی بالاتر از سطح بدن شما باشد تا نواحی جراحی شده تحت هیچ فشاری قرار نگیرند.
 • برای جلوگیری از لخته شدن خون بعد از جراحی لیفت سینه به دستور پزشک موظف هستید تا پیاده روی را به صورت آهسته شروع کنید. همچنین این امر موجب می شود تا میزان تورم و کبودی نواحی جراحی به شدت کاهش پیدا کند.
 • همانطور که ذکر کردیم، تا 6 هفته بعد از جراحی باید از سوتین طبی مخصوص استفاده کنید، بنابراین استفاده از سوتین های فنردار برای شما ممنوع می باشد.
 • نکته دیگر در مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه، این می باشد که به مدت 6 هفته باید از برداشتن اجسام سنگین جدا خودداری کنید. 

محدودیت ها در مراقبت های بعد از لیفت سینه

 1. از خوابیدن بر روی سینه بعد از لیفت سینه جدا خودداری کنید تا به هیچ عنوان سینه ها تحت فشار قرار نگیرند.
 2. حداقل تا سه ماه بعد از جراحی لیفت سینه، انجام ورزش های سنگین برای شما ممنوع می باشد.
 3. همانطور که ذکر کردیم، بعد از جراحی لیفت سینه، هیچگونه فشاری نباید به سینه ها و نواحی جراحی شده وارد شود، بنابراین در ماه های ابتدایی بعد از جراحی باید از بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنید.
مراقبت های بعد از لیفت سینه

دوره نقاهت بعد از لیفت سینه

دوره نقاهت در مراقبت های بعد از لیفت سینه هر فرد با فرد دیگر متفاوت خواهد بود. البته توجه داشت باشید با کاتی که در این مقاله درباره فعالیت های بعد از جراحی لیفت سینه ذکر کردیم، می توانید این دوره را به خوبی و بدون بروز هیچگونه عوارضی پشت سر بگذارید. 

همچنین توجه داشته باشید دوره نقاهت بعد از جراحی لیفت سینه به سن فرد، میزان آمادگی جسمانی و اینکه فرد مورد نظر در سلامت کامل به سر می برد نیز بستگی دارد. 

همچنین شما با مراجعه به بهترین جراح لیفت سینه در تهران شاهد بهترین نتیجه خواهید بود و در نهایت دوره نقاهت این جراحی را به شدت کاهش خواهید داد.

سوالات متداول مراقبت های بعد از لیفت سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط