لوگو دکتر جواد رحمتی
Search
Close this search box.
مراقبت های بعد از لیفت شقیقه

مراقبت های بعد از لیفت شقیقه

مراقبت های بعد از لیفت شقیقه فعالیت هایی می باشد که به شما کمک می کند تا دوره  نقاهت بعد از این جراحی را به خوبی پشت سر گذارید و از بروز هرگونه عوارض احتمالی جلوگیری کنید. توجه داشته باشید شما با رعایت نکات بعد از جراحی لیفت شقیقه می توانید ماندگاری این جراحی را چندین برابر کنید و روند بهبودی را به شدت افزایش دهید. 

اگر این جراحی را انجام داده اید و یا قصد انجام آن را دارید در این مقاله با ما همراه باشید تا نکات طلایی بعد از عمل لیفت شقیقه را در اختیار شما قرار دهیم. دقت کنید این مراقبت ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشند و رعایت کردن آن ها الزامی است.

با ما همراه باشید.       

مراقبت های بعد از لیفت شقیقه

نکات طلایی در مراقبت های  بعد از لیفت شقیقه

در ابتدا قبل از ذکر نکات، بهتر است با روند پس از لیفت شقیقه آشنا شوید. در ادامه روند بعد از جراحی را در روزهای ابتدایی معرفی می کنیم:

✅ شما بلافاصله بعد از جراحی متوجه پانسمان ها بر روی پیشانی و صورت خود خواهید شد. توجه داشته باشید همراه با پانسمان ها یک لوله درن نیز به سر شما متصل می کنند تا مایعات اضافی و خونابه ها تخلیه شوند و از بروز هرگونه عفونتی جلوگیری شود. البته هیچ جای نگرانی وجود ندارد و یک روز پس از جراحی با تشخیص و دستور پزشک می توانید درن ها را خارج کنید.

✅ در طول دوره نقاهت پس از جراحی لیفت شقیقه موظف هستید به صورت مداوم با پزشک خود در ارتباط باشید و با دستور ایشان مراجعه حضوری نیز برای بررسی های لازم داشه باشید. 

✅ همچنین توجه داشته باشید با گذشت 7 روز از جراحی لیفت شقیقه برای کشیدن بخیه ها باید به پزشک منتخب خود مراجعه کنید.

مراقبت های لازم بعد از لیفت شقیقه

مراقبت های دیگری وجود دارند که رعایت کردن آن ها الزامی می باشد و در صورت عدم رعایت آن مشکلات جدی نمایان خواهند شد. بنابراین سعی کنید به تمامی نکات توجه کافی را داشته باشید تا بهترین نتیجه و تجربه را از جراحی لیفت شقیقه داشته باشید. 

یکی از نکات مهم در مراقبت های بعد از لیفت شقیقه، مراقبت از زخم می باشد. توجه داشته باشید محل زخم و بخیه شما بعد از جراحی باید کاملا تمیز و خشک باشد تا هیچ گونه عفونتی به وجود نیاید.  

همچنین دقت کنید در صورت بروز هر نوع از عفونت سریعا به پزشک خود مراجعه کنید. 

 در صورت امکان، از یک Q-tip آغشته به پراکسید هیدروژن استفاده کنید، به آرامی بخیه ها را تمیز کنید. سپس آن را با یک گاز تمیز خشک کنید و پماد آنتی بیوتیک را که توسط پزشک تجویز شده است را بر روی نواحی مورد نظر بمالید.

یکی دیگر از مراقبت های بعد از لیفت شقیقه نحوه خوابیدن صحیح در دوره نقاهت می باشد. باید توجه داشته باشید در این دوره هنگام خوابیدن، سر باید بالاتر از بدن شما قرار داشته باشد. می توانید با استفاده از چند بالشت این نکته را رعایت کنید. 

همچنین تا سه هفته پس از جراحی از انجام فعالیت های شدید (ایروبیک، یوگا، بلند کردن اجسام سنگین) خودداری کنید.

از استحمام کردن تا دو روز بعد از این جراحی خودداری کنید. در نهایت با گذشت دو روز می توانید به صورتی که محل بخیه ها خیس نشوند استحمام کنید.

بعد از جراحی لیفت شقیقه برای کاهش تورم و کبودی می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. توجه داشته باشید این امر تاثیر بسیاری در روند بهبودی خواهد داشت. استفاده از کمپرس یخ به مدت 24 تا 48 ساعت بعد از جراحی لیفت شقیقه توصیه می شود. 

برای کاهش درد در این دوره می توانید از مسکن ها و آنتی بیوتیک هایی که توسط پزشک تجویز شده اند مصرف کنید تا بتوانید دوره نقاهت را راحت تر پشت سر بگذارید. 

 تا پنج هفته بعد از عمل از رنگ کردن موهای خود خودداری کنید.

در طول دوره نقاهت جراحی لیفت شقیقه چه انتظاراتی باید داشت؟

توجه داشته باشید در امتداد پیشانی و خط مو در هنگام لمس بی حسی خفیفی وجود دارد. این بی حسی تا مدتی همراه شما خواهد بود. البته هیچ جای نگرانی وجود ندارد و با گذشت زمان، از بین خواهد رفت. 

چه زمانی بعد از جراحی لیفت شقیقه باید به پزشک مراجعه کنیم؟

  1. افزایش حرارت و تب
  2. احساس دردی که با داروهای مسکن تسکین نمی یابد.
  3. تورم، قرمزی، خونریزی و یا تخلیه نامناسب از محل برش.
  4. تهوع و یا استفراغ مداوم

نتیجه گیری:

با توجه به تمامی نکاتی که تا به اینجا ذکر کردیم، شما می توانید بهترین دوره نقاهت را از جراحی لیفت شقیقه تجربه کنید از بروز هرگونه عوارض احتمالی جلوگیری کنید. دقت کنید شما با رعایت مراقبت های بعد از لیفت شقیقه، ماندگاری این جراحی را طولانی تر می کنید و نتیجه آن همانگونه خواهد بود که شما انتظارش را داشته اید. همچنین توجه کنید با انتخاب بهترین جراح لیفت شقیقه در تهران هیچ گونه مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد و همه چیزز به بهترین نحو پیش می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط