لوگو دکتر جواد رحمتی
Search
Close this search box.
هزینه بلفاروپلاستی در سال 1402

هزینه بلفاروپلاستی در سال 1403

هزینه بلفاروپلاستی در سال 1403 جزء یکی از دغدغه های امروزه مردم شده است. عوامل بسیاری وجود دارند که امکان دارد بر روی هزینه بلفاروپلاستی تاثیر بگذارند. در این مقاله تمامی نکات و عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی را در اختیار شما قرار می دهیم.

با ما همراه باشید.

هزینه بلفاروپلاستی در سال 1402

عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی در سال 1403

همانطور که ذکر کردیم، عوامل بسیاری هستند که بر این امر تاثیرگذار می باشند. تنها با شناخت و آشنایی این عوامل می توانید به صورت تقریبی هزینه جراحی بلفاروپلاستی را محاسبه کنید. البته توجه داشته باشید در نهایت با مراجعه حضوری و مشاوره با پزشک خود، میتوانید به صورت دقیق هزینه این جراحی را مورد بررسی قرار دهید.

در ادامه برخی از عوامل موثر بر هزینه عمل بلفاروپلاستی را معرفی می کنیم:

  • دستمزد پزشک:

اولین عامل موثر بر هزینه جراحی بلفاروپلاستی، دستمز پزشک و مقدار هزینه ایکه پزشک منتخب شما از این جراحی دریافت می کند بستگی دارد. بنابراین میزان تبحر و مشهور بودن جراح بلفاروپلاستی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و تاثیر مستقیمی بر روی هزینه این جراحی خواهد داشت. در نتیجه توجه داشته باشید با انتخاب بهترین جراح بلفاروپلاستی، میتوانید بهترین تجربه را از این جراحی کسب کنید.

  • آزمایشات مورد نیاز:

در مرحله بعدی شما موظف هستید به دستور پزشک، آزمایشات مورد نیاز را برای بررسی وضعیت جسمانی و سلامت شما انجام دهید. در نتیجه برای محاسبه هزینه بلفاروپلاستی در سال 1403، باید هزینه آزمایشات را نیز در نظر داشته باشید.

البته توجه داشته باشید برخی از آزمایشاتی که مورد درمانی داشته باشند، مکان دارند تحت پوشش بیمه باشند و نیازی به پرداختن هزینه ای نباشد.

  • جراحی پلک بالا و پایین:

جراحی بلفاروپلاستی ممکن است برای پلک بالا و پایین همزمان انجام شود و یا در صورتی که نیاز نباشد یکی از آن ها انجام شود بنابراین اینکه شما چه جراحی هایی قصد دارید همزمان انجام دهید نیز بر هزینه عمل بلفاروپلاستی تاثیر مستقیمی خواهد داشت.

  • نسخه ها و داروها:

شما بعد از انجام بلفاروپلاستی، به دستور پزشک موظف هستید داروها و آنتی بیوتیک هایی که برای شما تجویز شده اند را تهیه و مصرف کنید. داروهایی که تجویز می شوند بستگی به تشخیص پزشک دارند و این امکان وجود ندارد که قبل از آن بتوانید آن ها را محاسبه کنید. بنابراین فقط در نظر داشته باشید که بعد از انجام جراحی مقداری برای هزینه داروها کنار گذاشته باشید.

  • دستمزد پرسنل:

همانطور که می دانید علاوه بر پزشک، پرسنلی وجود دارند که در کنار ایشان برای جراحی شما دستیار هستند و به جراح کمک می کنند. همچنین پرسنل موظف هستند مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی را در اختیار شما قرار دهند و به طور کامل برای شما توضیح دهند. در نتیجه هزینه بلفاروپلاستی در سال 1402، مقداری از آن برای حقوق و دستمزد پرسنل می باشد.

  • تجهیزات و امکانات کلینیک:

نکته بعدی که بر هزینه بلفاروپلاستی در سال 1403 تاثیر بسزایی دارد، تجهیزات و روش جراحی پزشک منتخب شما می باشد. اینکه جراح بلفاروپلاستی از چه امکانات و تجهیزاتی در حین عمل بلفاروپلاستی استفاده می کند، در نتیجه جراحی و جلوگیری از بروز عوارض احتمالی، نقش مهمی دارد. بنابراین در صورتی که بهترین و با استعداد ترین پزشک را برای جراحی بلفاروپلاستی انتخاب کردید، در نظر داشته باشید هزینه جراحی مقدار کمی تغییر خواهد کرد.

  • هزینه های جانبی:

در نهایت با توجه به هزینه هایی که قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی و همچنین در روز جراحی پرداخت می کنید نیز باید در هزینه این جراحی محاسبه کنید. زیراکه امکان دارد در روز جراحی به بیمارستان یا کلینیک هزینه های جانبی مانند تهیه لباس اتاق عمل، هزینه رسیدگی بعد از جراحی و … لازم باشد پرداخت کنید.

آیا هزینه بلفاروپلاستی در سال 1403 تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

همانطور که تا به اینجا ذکر کردیم، جراحی بلفاروپلاستی برای کشیدگی و از بین بردن افتادگی پلک انجام می شود. در واقع میتوان گفت این جراحی برای زیبایی انجام می شود. همچنین اقدامات زیبایی تحت پوشش بیمه قرار ندارند. البته توجه داشته باشید این هنگامی که افتادگی پلک موجب ضعیف شدن بینایی شده باشد و در واقع برای درمان انجام شود، بیمه موظف است تا هزینه بلفاروپلاستی را پرداخت کند. برای انجام درمانی بلفاروپلاستی بعد از تشخیص پزشک، یک نامه توسط پزشک تهیه می شود و شما با در اختیار دادن آن به مرکز بیمه میتوانید اثبات کنید که این جراحی برای درمان بینایی انجام خواهد شد.

سوالات متداول هزینه بلفاروپلاستی در سال 1403

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط