لوگو دکتر جواد رحمتی
Search
Close this search box.
هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال ۱۴۰۲

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال ۱۴۰۲

هزینه جراحی ابدومینوپلاستی می تواند در کلینیک های مختلف، متفاوت باشد؛ از این رو شما باید برای انجام این جراحی اطلاعاتی در رابطه با هزینه های این جراحی بدانید. ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی است که در ناحیه شکم انجام می شود و هزینه آن با توجه عوامل مختلفی همچون میزان چربی شکم، تخصص پزشک و… تعیین خواهد شد.

از آنجایی که این جراحی در برخی از کلینیک ها هزینه زیادی می طلبد بسیاری از افراد ترجیح می دهند ابدومینوپلاستی را انجام ندهند؛ اما لازم است گفته شود شما می توانید با دانستن عوامل موثر بر قیمت این عمل، هزینه ابدومینوپلاستی را پیش بینی کرده و به کلینیکی که قیمت بهتری پیشنهاد می دهد مراجعه کنید. در ادامه مقاله قصد داریم عوامل تعیین کننده قیمت این جراحی را مطرح کرده و اطلاعاتی را در این باره با شما به اشتراک بگذاریم.

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

از سوی دیگر همانطور که می دانید شکل و فرم بدن بیماران با یکدیگر یکسان نیست؛ به همین خاطر طبیعتاً هزینه جراحی این افراد نیز با یکدیگر متفاوت است. مراجعه کنندگانی که از چربی های بیشتری در ناحیه شکم برخوردار هستند و عمل جراحی آن ها بیشتر به طول انجامیده، هزینه بیشتری نیز خواهد داشت.

همچنین هزینه ابدومینوپلاستی در زمان ‌های مختلف نیز متفاوت است؛ به عنوان مثال در چند سال اخیر با افزایش قیمت خدمات پزشکی، هزینه عمل ابدومیاپلاستی هم افزایش پیدا کرده است. در سال ۱۴۰۲ این جراحی با هزینه ۳۵ میلیون تومان به بالا انجام می شود. در ادامه قصد داریم به طور مفصل عوامل تعیین کننده قیمت ابدومینوپلاستی را بیان کنیم.

عوامل موثر بر هزینه عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

برخی از عوامل تعیین کننده قیمت این جراحی به عبارت زیر هستند.

حجم چربی ها

حجم و میزان چربی هایی که در اطراف شکم وجود دارند اصلی ‌ترین فاکتور تعیین کننده قیمت این جراحی هستند. هنگامی که چربی های شکم زیاد می ‌شود پیچیدگی جراحی نیز بیشتر خواهد شد؛ از این رو پزشک مسئولیت سنگین ‌تری برای برداشتن این چربی ها خواهد داشت و این مسئله هزینه ابدومینوپلاستی را افزایش می دهد.

مدت زمان جراحی

مدت زمان جراحی نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی هزینه عمل داشته باشد. طبیعتاً هرچقدر جراحی سریع تر به پایان برسد هزینه آن کمتر و هر چقدر بیشتر به طول انجامد هزینه ابدومینوپلاستی بیشتر خواهد بود.

هزینه کلینیک یا بیمارستان

جراحی ابدومینوپلاستی در کلینیک ها و بیمارستان های متعددی انجام می شود که هر یک هزینه متفاوتی را از مراجعه کنندگان خود درخواست می کنند؛ به عنوان مثال بیمارستان ها و کلینیک های غیر دولتی با خدمات بهتر و بیشتری که به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهند هزینه بیشتری نیز دریافت می کنند. البته لازم به ذکر است برای انجام این جراحی به سراغ کلینیک های بسیار ارزان نروید و قبل از توجه به هزینه، کیفیت کار جراحان را بسنجید.

محل سکونت

محل سکونت شما و یا محل قرار گرفتن کلینیک یا بیمارستان مورد نظرتان نیز می ‌تواند در هزینه ابدومینوپلاستی موثر باشد؛ چراکه طبیعتاً کلینیک هایی که در بهترین مناطق شهر واقع شده اند به دلیل داشتن تجهیزات پیشرفته هزینه بیشتری نیز دریافت می کنند؛ اما کلینیک هایی که در شهرهای کوچک واقع شده اند و تجهیزات کمتری دارند هزینه کمتری دریافت خواهند کرد.

میزان تخصص و تجربه جراح

یکی دیگر از اصلی ترین فاکتورها که شما باید توجه بسیاری به آن داشته باشید میزان تخصص و تجربه پزشک مورد نظرتان است. طبیعتاً هر چقدر تخصص و تجربه پزشک جراح ابدو بیشتر باشد این جراحی نتیجه بهتری داشته و شما از اندام زیباتری برخوردار خواهید شد. از سوی دیگر پزشکان با تجربه و متخصص نسبت به پزشکانی که از تجربه و تخصص کمتری برخوردارند هزینه بیشتری دریافت می کنند؛ اما این هزینه بیشتر، به دلیل تضمین نتیجه عالی جراحی است.

هزینه های جانبی

علاوه بر فاکتورهایی که مطرح کردیم هزینه ویزیت پزشک، مشاوره قبل و بعد از جراحی، آزمایشاتی که انجام می شود، پانسمان، بیهوشی، داروهای تجویزی و… نیز در میزان هزینه نهایی تاثیر گذار خواهند بود.

مقالات دیگر: مراقبت‌های بعد از ابدومینوپلاستی (نکات مهم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط