لوگو دکتر جواد رحمتی
Search
Close this search box.
پروتز سینه مدل گرد

پروتز سینه مدل گرد

پروتز سینه مدل گرد یکی از انواع پروتزهای موجود است. به صورت کلی، پروتز سینه به شکل‌های گرد و اشکی و آناتومیک ساخته می‌شود. هر کدام از این پروتزها ابعاد و میزان برجستگی متفاوتی دارند که با توجه به فاکتورهای مختلفی انتخاب می‌شوند. این موارد شامل آناتومی بدن فرد، تقاضا و سلیقه فرد، پهنای جناغ و فاصله بین دیواره قفسه سینه و بافت سینه است. پروتز سینه به شکل گرد یکی از محبوب‌ترین نوع پروتز سینه است که فرمی زیبا و گرد به سینه‌ها می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با مزایا، معایب آن با ما همراه باشید.

پروتز سینه مدل گرد

پروتز سینه مدل گرد چیست؟

پروتز سینه گرد در قسمت بالایی آن پرتر بوده و برجستگی بیشتری دارد و به همین جهت یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین انواع در جراحی پروتز سینه محسوب می‌شود. پروتز سینه گرد برای افرادی که تمایل دارند سینه‌هایی برجسته و یکدست داشته باشند مناسب است. پروتزهای به شکل گرد حجم کل سینه را به یک اندازه افزایش می‌دهند و سینه حالت نرم‌تری پیدا می‌کند.

مزایای پروتز سینه مدل گرد چیست؟

پروتزهای مدل گرد بسیار پرطرفدار هستند و دلیل این محبوبیت ناشی از مزایای زیاد این نوع پروتز است. از مزایا این نوع پروتز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

✔ شکل ظاهری یکنواخت و بسیار طبیعی که با تغییر بدن در حالت خواب، نشسته و ایستاده خیلی طبیعی به نظر می‌رسد

✔ قیمت مناسب و ارزان آن نسبت به سایر انواع پروتز موجود

✔ بزرگتر شدن سینه‌ها و نرمی آن که حس بهتر و طبیعی‌تری دارد

✔ داشتن اندازه‌های مختلف که با انواع آناتومی‌ها می‌تواند به راحتی سازگار باشد

✔ امکان ترمیم و جراحی دوباره، در صورت پاره شدن، چرخیدن و تغییر شکل

پروتز سینه مدل گرد برای کدام افراد مناسب تر است؟

پروتزهای مدل گرد، حجم سینه را به صورت یکنواخت افزایش می‌دهند. این زیبایی دقیقا همان چیزی است که باعث افزایش اعتمادبه‌نفس در بانوان می‌شود و شکل ظاهری سینه‌ها را به بهترین نحو تغییر می‌دهد. اما، همه افراد نمی‌توانند از این مدل پروتز استفاده کنند. در نتیجه، افرادی که برای پروتز سینه گرد مناسب هستند باید ویژگی‌های زیر را داشته باشند.

  1. افرادی که به صورت ژنتیکی و مادرزادی سینه‌های بسیار کوچکی دارند.
  2. افرادی که به دلیل سرطان بخشی از بافت سینه آن‌ها برداشته شده است.
  3. افرادی که به دلیل افزایش سن، سینه‌های شلی دارند.
  4. افرادی که از داشتن سینه‌های نامتقارن رنج می‌برند.
  5. افرادی که خواهان افزایش حجم در بافت سینه خود هستند.

چرا پروتز سینه مدل گرد بسیار محبوب است؟

پروتز سینه گرد به این دلیل که از سیلیکون و سالین تهیه می‌شود، نرم است و چون مواد آزادانه در آن حرکت می‌کنند، شکلی بسیار طبیعی دارد. یعنی در هر حالتی که قرار داشته باشید، همچنان مانند سینه‌های طبیعی شکل می‌گیرند. از طرفی بزرگنمایی یکسانی دارند که باعث می‌شود به لحاظ ظاهری بسیار مورد پسند واقع شوند. عامل دیگری که محبوبیت پروتز مدل گرد را افزایش داده است، این است که تقریبا به تناسب هر اندامی ابعاد مخصوص دارد و بیشتر افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. به همین جهت، پروتز مدل گرد طرفدار بیشتری دارد.

ظاهر پروتز سینه مدل گرد به چه شکل خواهد بود؟

ظاهر پروتز سینه بسیار شیک است. چرا که فرمی گرد و یکدست به سینه‌ها می‌بخشد و در بین افرادی که این پروتز را انجام داده‌اند، اغلب رضایت کامل دیده شده است. این افراد از ظاهر خود بعد از جراحی راضی هستند. از طرفی پروتزها انعطاف‌پذیر بوده و با ابعاد مختلف بدن می‌تواند سازگاری داشته باشد. بنابراین، متناسب با فرم بدنتان می‌توانید اندازه دلخواهتان را انتخاب کنید و از ظاهر خود لذت ببرید.

از پروتز سینه مدل گرد چگونه در جراحی استفاده می شود؟

بعد از انجام مراحل بیهوشی، برش‌هایی در اطراف هاله نوک سینه، چین سینه یا زیر بغل انجام می‌شود. پروتز گرد از طریق این برش‌ها وارد سینه شده و روی عضله سینه می‌نشیند. سپس، پزشک جراح با با مهارتی که دارد، تقارن لازم را بین دو سینه برقرار می‌کند و در نهایت برش‌های ایجاد شده را بخیه می‌زند. به همین جهت، انتخاب پزشکی که باسابقه، کارکشته و با دانش کافی باشد مهم است. دکتر جواد رحمتی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیم و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران پزشکی حاذق و کاربلد در زمینه جراحی پلاستیک هستند. می‌توانید با اطمینان خاطر برای پروتز سینه به ایشان مراجعه کنید.

دکتر جواد رحمتی

معایب پروتز سینه مدل گرد چیست؟

قطعا در کنار مزایا، پروتزهای گرد معایبی نیز خواهند داشت. امکان نشت، پارگی و انقباض کپسولی از عوارض و معایب شایع این نوع پروتز است. به دلیل حرکت آزادانه مواد تشکیل دهنده، ممکن است این پروتز دفرمه شده و نیاز به ترمیم و جراحی داشته باشد که از معایب پروتز گرد به حساب می‌آید.  

پروتز سینه مدل گرد از چه موادی درست می‌شود؟

ساختار و مواد تشکیل دهنده هر پروتز به گونه‌ای خاص است. به‌طوری‌که، پروتزهای مدل گرد از سالین و سیلیکون مایع تهیه می‌شوند. سیلیکون و سالین آزادانه درون قالب پروتز حرکت می‌کنند. به همین دلیل نرم و خوش ظاهر بوده و حسی طبیعی به سینه‌ها می‌دهند. این مواد با جابجا شدن باعث می‌شوند پروتز این قابلیت را داشته باشد که تغییر شکل دهد. پروتزهای گرد سیلیکونی به نحوی ساخته می‌شوند که ژل در آن‌ها به صورت یکنواخت پخش می‌شود. به همین دلیل، اگر به دنبال این هستید که پروتز شما طبیعی‌تر به نظر برسد، بهتر است از پروتز سینه گرد سیلیکونی استفاده کنید.

نکات مهم در نگهداری از پروتز سینه مدل گرد

بعد از جراحی و کاشت پروتز مدل گرد در سینه باید از سوین‌های خاصی استفاده کنید که معمولا بهترین جراح پروتز سینه در تهران برای شما تجویز خواهد کرد. چرا که این پروتزها نسبت به پروتز ثابت متفاوتند. مایع درون آن‌ها آزادانه در قالب خود حرکت می‌کند و شکل می‌گیرد.

کدام افراد بهتر است از پروتز سینه مدل گرد استفاده نکنند؟

افرادی که سینه‌های بزرگی دارند، بهتر است از پروتز گرد استفاده نکنند. چرا که افرادی که با سینه بزرگ می‌خواهند پروتز گرد انجام دهند، قادر به تغییر فرم این سینه‌ها نیستند. عامل دیگری که موارد منع مصرف این نوع پروتز را تایید می‌کند، توصیه پزشک است. اگر پزشک تصمیم بگیرد که این نوع پروتز برای شما مناسب نیست، بهتر است اصرار به انجام آن نکنید.

آیا پروتز سینه مدل گرد زیبایی بیشتری دارد؟

پروتز مدل گرد شکل ظاهری کروی و یکنواختی به سینه‌ها می‌بخشد. به همین دلیل، بعد از جراحی هر لباسی روی تن فرد خوش فرم‌تر خواهد نشست و همین عامل ایجاد رضایت خواهد بود. به همین جهت، باید گفت که پروتز سینه گرد زیبایی خاصی دارد.

نتیجه گیری:

پروتز سینه مدل گرد یکی از پرطرفدارترین انواع پروتزهای سینه است. چرا که شکل ظاهری بسیار طبیعی دارد و به لحاظ ظاهری شیک و کروی است. این پروتز قیمت بسیار مناسبی دارد و ابعاد مختلفی دارد که با توجه به بدن افراد انتخاب می‌شود.

سوالات متداول پروتز سینه مدل گرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط