لوگو دکتر جواد رحمتی
Search
Close this search box.
سن عمل بینی

بهترین زمان برای عمل بینی

جراحی بینی می تواند برای اصلاح مشکلات مختلف بینی پزشکی و زیبایی انجام شود. امروزه به دلایل بی‌شماری، مردان، زنان و حتی نوجوانان برای انجام عمل زیبایی بینی صف کشیده‌اند. انگیزه جراحی بینی شما هرچه که باشد، ممکن است از خود بپرسید که آیا در سن مناسبی برای انجام این عمل هستید یا نه، آیا حتی چنین چیزی وجود دارد؟

سن خاصی برای جراحی بینی وجود ندارد. با این حال، بینی شما باید مرحله رشد را کامل کند تا با ادامه رشد بعد از جراحی، به تدریج تغییر شکل ندهد. یک نوجوان باید علاوه بر نیازهای جسمی، از نظر روحی برای جراحی زیبایی نیز آماده باشد.

به گفته متخصصان، جراحی بینی نباید قبل از 18 سال انجام شود. در واقع، در این سن، غضروف و همچنین استخوان ها رشد نمی کنند. در برخی موارد، بیماران 16 ساله ممکن است بتوانند این عمل را انجام دهند، اما جراحان اکیداً از انجام آن جلوگیری می کنند. در مورد حداکثر سن، محدودیت مشخصی وجود ندارد، زیرا فقط کافی است که وضعیت عمومی بیمار خوب باشد و هیچ گونه منع پزشکی برای او وجود نداشته باشد تا بتواند بینی شما را تغییر دهد.

برخی از نمونه کار های جراحی بینی دکتر جواد رحمتی فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی 👇

سن مناسب برای جراحی بینی چه سنی است؟

دختران کمی سریعتر از پسران رشد می کنند، بنابراین ممکن است زودتر از پسران جراحی بینی انجام دهند. بنابراین، توصیه معمول این است که منتظر بمانید تا یک دختر 15 تا 16 ساله برای جراحی بینی باشد. برای پسران، توصیه معمول 17-18 سال است. سن دقیق، صرف نظر از جنسیت، همیشه از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

با وجود اینکه شایع ترین محدوده سنی برای جراحی بینی بین 20 تا 29 سال است، اما بیشتر دختران 16 ساله و پسران 18 ساله از نظر جسمی به اندازه کافی برای جراحی بینی بالغ هستند. یعنی بینی به اندازه کافی رشد کرده است. با این حال، بلوغ عاطفی بیمار نیز در زمان بندی جراحی بینی نقش دارد.

کلیک کنید: هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۲

از آنجایی که بینی شما بسیار برجسته است، باید حتی در طول زمان ظاهری زیبا داشته باشید. توانایی جراحی استثنایی برای دستیابی به نتایج پایدار ضروری است. در حالی که بسیاری از جراحان می توانند جراحی زیبایی بینی را در سال اول انجام دهند که ظاهر زیبایی داشته باشد، ایجاد بینی که در طول زمان ماندگار باشد یک چالش است.

عمل بینی یک عمل سرپایی نسبتا کوتاه است که به جز مقداری تورم و کبودی، چندان ناراحت کننده نیست. تورم در حدود دو هفته از بین می رود و بینی طی 6 تا 12 ماه آینده به شکل نهایی خود پس از عمل باز می گردد. هر گونه تجدید نظر لازم در جراحی بینی معمولاً بعد از یک سال انجام می شود، اگرچه به ندرت انجام می شود.

جراحی بینی در سن بالا

هیچ محدودیت سنی بالایی برای این روش وجود ندارد، اما باید بدانید که رویکرد و نتایج ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد. یکی از مواردی که باید در نظر گرفت این است که زمان بهبودی معمولا برای بیماران مسن بیشتر است. برش ها به سرعت بهبود نمی یابند، تورم زمان بیشتری می برد تا از بین برود.

این عوامل نه تنها بر بهبودی شما، بلکه بر نتایج شما نیز تأثیر می گذارد. مهم است که به دنبال یک جراح با تجربه و ماهر باشید.

دکتر جواد رحمتی

علاوه بر این، خطر بیهوشی با افزایش سن افزایش می یابد. بدن ما با گذشت زمان می تواند ما را در معرض خطرات بیشتری در ارتباط با بیهوشی قرار دهد. برای برخی، این می تواند عامل محدود کننده ای باشد که آنها را از انجام عمل جراحی باز می دارد. در بیشتر موارد، فقط باید اقدامات احتیاطی اضافی انجام دهید.

مزایای جراحی بینی چیست؟

همه ما می دانیم که جراحی زیبایی بینی شکل بینی شما را تغییر می دهد. چیزی که همه نمی‌دانند این است که چقدر بر سلامت اجتماعی، روانی و حتی جسمی بیمار تأثیر می‌گذارد. رینوپلاستی هنگامی که توسط جراح پلاستیک صورت واجد شرایط انجام شود، مزایای باورنکردنی دیگری نیز به همراه دارد. اگر قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید، راه های زیادی را در نظر بگیرید که این جراحی بزرگ می تواند بر زندگی شما تأثیر مثبت بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط