لوگو دکتر جواد رحمتی
Search
Close this search box.
عمل بینی

هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۲

هر سال حدود هزاران نفر اقدام به انجام  عمل بینی، به دلایل مختلف مثل اندازه نامناسب و شکل نامناسب بینی خود می‌کنند. البته عوامل دیگری مثل آسیب‌ دیدگی شدید که باعث شود، بینی به حالت بد فرم دیده شود می‌تواند از دلایلی باشد، که افراد اقدام به انجام دادن عمل بینی می‌کنند.

تمامی افرادی که تصمیم گرفتند، تا عمل بینی انجام دهند اولین سوال و مهم‌ترین سوال آن‌ها این است که، هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۲ چه قدر می‌باشد؟

 باید گفت که هزینه عمل بینی با توجه به میزان نوسانات مالی، که در هر سال از طریق تعرفه‌های جدید در فصل بهار و تابستان انجام می‌گیرد، مشخص می‌شود. در صورتی‌که بنا به هر دلیل علاقه‌مند هستید، که عمل زیبایی بینی انجام دهید.

بهترین کار این است که قبل‌ از آن‌که تصمیم نهایی را برای عمل بگیرید، تمام جوانب این جراحی مثل هزینه را در نظر بگیرید. در این مطلب سعی شده‌ است تا به تمام سوالات بیماران در رابطه با هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۲ پاسخ داده شود. بنابراین تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

هزینه عمل بینی دربرگیرنده چه مواردی است؟

هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۲ ممکن است دربرگیرنده موارد مختلفی باشد، که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه‌هایی که مرتبط با بیهوشی بیماران می‌باشد.
 • هزینه‌هایی که در رابطه با بیمارستان یا مراکز جراحی می‌باشد‌.
 • ●       هزینه‌هایی که برای انجام دادن آزمایشات پزشکی انجام می‌گیرد.
 • ●       هزینه‌هایی که در جهت نسخه‌های دارویی پرداخت می‌شود‌.
 • ●       هزینه‌ای که به عنوان حق ‌الزحمه به پزشک پرداخت می‌شود.
 • البته باید دقت کرد که داشتن یک بینی زیبا و خوش فرم تأثیر بسیار زیادی در داشتن چهره‌ای زیبا خواهد داشت‌. از این‌رو حائز اهمیت است، که قبل از انجام دادن عمل، بیمار اطلاعات کافی و درک واضحی از تغییرات داشته باشد. تغییرات درخواستی با هزینه عمل بینی کاملاً مرتبط باشد.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۲

جراحی بینی امکان دارد، به دلایل مختلفی انجام گیرد. بنابراین اولین کار برای انجام دادن عمل این است که، به پزشک مراجعه شود تا معاینات لازم انجام گیرد و بعد از آن عکس ‌برداری های لازم از بینی فرد بیمار صورت گیرد. بعد از این‌که تمامی کارهای فوق انجام گرفت، هزینه عمل بینی با توجه به نوع فرم بینی مشخص می‌گردد.

در صورتی‌که جراحی بینی با هدف‌ زیبایی انجام گیرد، هزینه عمل بینی می‌تواند به نوع بینی استخوانی و گوشتی تعیین شود. بنابراین در حالت کلی می‌توان گفت که هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۲ به عوامل زیر وابسته می‌باشد:

 • نوع روشی که در عمل بینی از آن استفاده می‌شود.
 • میزان تجربه و مهارت پزشک متخصص
 • هزینه‌های مشاوره
 • هزینه‌هایی که به متخصص بیهوشی پرداخت می‌شود.
 •   هزینه‌هایی که در تسهیلات استفاده‌ شده پرداخت خواهند شد.
 •    هزینه‌های که بعد از عمل جراحی‌ در جلسات معاینه پرداخت می‌شود.
 • منطقه جغرافیایی؛ بدین معنی که پزشکان متخصص در شهرهای بزرگ فعالیت می‌کنند مثل تهران، شیراز و مشهد. بدیهی است که در این شهرها هزینه عمل بینی بیشتر از سایر شهرهاست.
 • هزینه‌هایی که بعد از عمل بینی به عنوان هزینه درمان پرداخت می‌شود.
 •  نوع بینی فرد مثلا استخوانی و گوشتی بودن

بنابراین با در نظر گرفتن تمامی پارامترهای فوق می‌توان نتیجه گرفت که انجام عمل زیر، چقدر ارزشمند می‌باشد‌.

هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۲ 💶

با توجه به این‌که پیش‌ بینی می‌شود، در تمام موارد فوق افزایش قیمت در پیش رو باشد، در مورد عمل بینی هم این‌ گونه تصور می‌شود که هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۲ حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته باشد.

هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۲ در فصل بهار در ماه‌های فروردین و اردیبهشت تصور می‌شود، که افزایش قیمت اعمال نشود و با قیمت‌هایی که در سال ۱۴۰۱ بود، بتوان اقدام به جراحی زیبایی بینی کرد. زیرا هنوز قیمت دقیقی برای هزینه جراحی بینی در سال ۱۴۰۲ اعلام نشده است.

 این میزان افزایش قیمت پیش‌ بینی است، که همه افراد در تمام زمینه‌ها انجام داده‌اند. برای پی بردن به قیمت واقعی و هزینه عمل بهتر است که با پزشک متخصص خود مشورت کرد و از او اطلاعات کافی را دریافت کرد. یکی از بهترین پزشکانی که می‌تواند در زمینه فوق مشاوره‌های لازم را به افراد ارائه دهد، دکتر رحمتی می‌باشد.

هزینه جراحی انواع روش‌های بینی

 روش‌های جراحی بینی به صورت باز و بسته انجام می‌گیرد. این روش‌ها تأثیر بسیار مستقیمی بر روی هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ دارد.

 هزینه جراحی بینی به سبک باز :

در این روش، پزشک یکسری برش‌ها را در زیر بینی اعمال می‌کند، تا پوست به طور کامل بلند شود و تمامی قسمت‌ها در دسترس پزشک باشد. بعد از انجام جراحی بینی پوست متورم می‌شود و بعد از گذشت مدت کوتاه این تورم از بین می‌رود. معمولاً نواقصاتی مثل نقص‌های مادرزادی، بد فرم بودن بینی و بینی های گوشتی از این روش درمان استفاده می‌کنند. میزان هزینه در این روش را دکتر مشخص می‌کند.

هزینه عمل بینی به سبک بسته:

در این روش از جراحی بینی، برش‌هایی را در قسمت داخل بینی و بین غضروف اعمال می‌کنند. دید جراح در این روش بسیار محدود است زیرا به پشت و نوک بینی دسترسی کامل ندارند. این روش جهت اصلاح کردن ایرادات جزئی انجام می‌گیرد. میزان تورم در این روش کم‌تر می‌باشد و دوره درمان آن کوتاه است. هزینه عمل بینی در این روش با روش باز از یکدیگر متفاوت می‌باشد.

سخن پایانی:

برای اکثر بیماران هزینه عمل بینی بسیار حائز اهمیت است. باید بیان کرد که عمل بینی اگر در جهت زیبایی انجام گیرد، بسیار کم‌تر دیده می‌شود که تحت پوشش بیمه واقع شوند. در حالت کلی هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ تعرفه مشخصی ندارد، که اکثر پزشکان بتوانند از طریق آن هزینه نهایی را اعلام کند.

عواملی مثل تجربه و تخصص پزشک و نتیجه نمونه کارهای او می‌تواند در تعیین هزینه فوق تأثیرگذار باشند. در این مقاله سعی شد، تا به هزینه‌های جراحی بینی پرداخته شود‌. اما توصیه می‌شود که قبل از انجام دادن جراحی بینی با پزشک مورد نظر در رابطه با هزینه‌ها صحبت شود.

یکی از بهترین پزشکانی که در این زمینه می‌تواند، افراد را یاری دهد دکتر رحمتی است. ایشان تاکنون جراحی‌هایی که انجام داده‌اند ، همگی موفقیت ‌آمیز بودند و توانسته است که رضایت اکثر کاربران را به سمت خود جذب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط